9й Міжнародний Форум
з енергетики для сталого розвитку

Організаторам та учасникам 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвиткуШановні колеги!

      Від імені Уряду України та від себе особисто вітаю з початком роботи 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку!

      Щорічні міжнародні форуми з енергетики в інтересах сталого розвитку, які організовуються під егідою Організації Об’єднаних Націй, є вагомим внеском у глобальний діалог із питань диверсифікації напрямків постачання енергоресурсів, обміну інноваційним досвідом, захисту критичної енергетичної інфраструктури, впровадження новітніх технологій, підвищення енергоефективності та зменшення згубного впливу на довкілля.

     Усі ці виклики стоять також перед Україною, а їх вирішення, як і модернізація паливно-енергетичного комплексу нашої держави, є серед пріоритетів Уряду України. З цією метою затверджено Енергетичну стратегію України до 2035 року, прийнято ключові законодавчі акти для формування повноцінних ринків газу та електроенергії. Переконаний, що оприлюднення інформації у формі відкритих даних, впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей, заходи з дерегуляції лише посилюють довіру до України як надійного міжнародного партнера в енергетичному секторі.

      Переконаний, що заходи такого високо рівня, як 9-й Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку, а також проведені на його полях зустрічі і переговори, зокрема за участі представників ООН, ЄС, Світового Банку, ЄБРР, МЕА, IRENA, сприятимуть подальшому соціально-економічному розвитку нашої держави, активній економічній та енергетичній інтеграції України до європейського простору, зміцненню європейської енергетичної безпеки.


З повагою

Прем’єр-міністр України

Володимир Гройсман

ПРИВІТАННЯ ВИКОНАВЧОГО СЕКРЕТАРЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КОМІСІЇ ООН ОЛЬГИ АЛГАЄРОВОЇ


Шановні друзі та колеги!

Я запрошую вас приєднатися до дев'ятого Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, який відбудеться у Києві з 12 по 15 листопада 2018 року. Дев'ятий форум - це можливість для нас поміркувати про те, як ми можемо переорієнтувати нашу енергетичну систему та прискорити темпи змін, щоб задовольнити потреби суспільства. Досягнення цілей, пов'язаних із енергетикою, в програмі для сталого розвитку 2030 р., буде вимагати не просто оголошення про виконання зобов'язань, а й глибоких, трансформаційних дій.

Немає загальноприйнятого визначення, що таке енергетика для сталого розвитку або як вона може бути досягнута. Оскільки на це впливають національні особливості, країни повинні вибирати власні шляхи для виконання своїх зобов'язань та обіцянок. Робота, яку потрібно виконати, поділяється на три основні етапи:

- Зменшення екологічного впливу на органічну енергію: якщо ми повинні забезпечити енергію, яку країни потребують для своєї економіки, а також, якщо споживання енергії в світі зберігає значну частку викопного палива, то ми не можемо вирішити проблему, пов'язану з кліматом, без вирішення екологічних наслідків видобутку копалин.

- Управління сталими ресурсами: управління енергетичними ресурсами сьогодні присвячено окремим проектам на основі ринкових економічних умов та проблем місцевих громад. Нам потрібна загальноприйнята методологія управління ресурсами, яка забезпечує оптимальний розвиток ресурсів у відповідності до порядку денного 2030 року.

- Зауважимо, що необхідна глибока, трансформаційна зміна енергетичної системи: рецепт успіху не складний, але вимагає бути сміливим, інноваційним та суттєвим. Ми повинні забезпечити ефективну взаємодію між викопними та низьковуглецевими альтернативами. Ми повинні надавати новим учасникам нові рішення для визначення нових ринків. Ми повинні визнати, що енергетичні ринки не завжди узгоджуються з політичними межами. Ми повинні бути готові трансформувати енергетичну галузь у галузь обслуговування.

Ми маємо сподіватися, що наші уряди працюють над покращенням нашого рівня життя та діятимуть раціонально з точки зору економіки, навколишнього середовища та соціального забезпечення. Незважаючи на те, що ООН є ефективною платформою для глобального впливу, дії, які дійсно важливі, будуть здійснюватися на рівні громад шляхом взаємодії місцевих та національних урядів, інвесторів, регуляторів та громадян. Щоб досягти успіху, нам потрібні дії, адаптовані до місцевих умов.

Ми є свідками результату чудової роботи, проведеної протягом більше століття інженерами, науковцями та інвесторами, які досягли успіху в підвищенні якості життя, особливо в розвинених країнах. Ми повинні бути готовими та спроможними використати можливості енергетичної галузі, щоб нести нас у майбутнє, яке ми хочемо. Ми повинні створити умови для інвестицій, які дозволять сучасним енергетичним гравцям замінити, змінити розташування та управляти своїми активами та діяльністю. Але ми також повинні відкрити ринки, щоб дозволити новим гравцям та новим бізнес-моделям. Перш за все, ми повинні переконатися, що ми маємо ясність щодо шляхів, на яких ми керуємося стійким майбутнім, і що ми охоплюємо необхідну енергетичну систему.

На дев'ятому форумі буде розглянуто низку заходів, спрямованих на подолання прогалин між діями, зобов'язаннями та амбіціями. Особливу увагу буде приділено стійкості енергетичної інфраструктури та зв'язкових областей у контексті кругової економіки для підвищення ефективності використання ресурсів. Форум зосереджуватиметься на руйнівних чинниках, які уповільнюють процес змін, і як вони можуть бути використані сприятливо для формування енергії для сталого розвитку. Захід об'єднає всі варіанти технології з регіональним співробітництвом, інвестиційними та фінансовими аспектами. Намір полягає в тому, щоб узгодити збалансований набір варіантів для конкретних і ефективних дій країн в короткостроковій та довгостроковій перспективах, та інформувати ключові політичні процеси про колективне розуміння енергії для сталого розвитку.

Будь ласка, приєднуйтесь до мене в Києві, обіцяю плідну співпрацю енергетичних експертів з усього світу.

Привітання Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика


Шановні колеги, гості, учасники Форуму!

Проведення 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку в Україні є знаковим, адже Україна демонструє чітке прагнення стати учасником європейського ринку, просування економічних реформ, зокрема в енергетичному секторі, та дотримання тих цінностей, які сповідують країни – члени ООН. Досягнення Цілей сталого розвитку ООН, прагнення відкритого діалогу, більш тісного співробітництва єднає провідні країни світу, тому Міжнародний форум такого масштабу є майданчиком та дієвим інструментом для налагодження партнерських зв’язків, обговорення інвестиційних проектів та визначення спільних пріоритетів в енергетичній галузі.

Україна впроваджує реформи в енергетичному секторі у відповідності до законодавства ЄС, вимог міжнародної спільноти. Інтеграція енергетичного ринку України в енергетичний ринок ЄС є ключовим пріоритетом. Тому зусилля України спрямовані на імплементацію європейського законодавства.

Затвердження Енергетичної стратегії України до 2035 року стало поштовхом до активізації реформ, формування повноцінних ринків газу та електроенергії. Ми практично завершили формування законодавчої бази в енергетиці, що є основою захищеності та довіри інвесторів, реалізації можливостей в енергетичному секторі України.

Одним із викликів сьогодення є питання енергетичної безпеки. У цьому напрямку ми вживаємо заходи з метою диверсифікації постачання енергоресурсів, зменшення залежності в питаннях постачання ядерного палива. Успішним кроком стало будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Інвестори, які вже прийшли на український ринок, повною мірою відчувають зміни, які вже відбулись в Україні і активно тривають. Ми відкриті до співпраці і працюємо над створенням комфортних умов для ведення бізнесу.

Україна підтримує вимоги щодо відкритості та прозорості, дотримання Паризької угоди, збільшення частки відновлюваних джерел енергії. Розробивши низку стратегій розвитку ключових напрямків енергетики, необхідні плани і програми, Україна має дорожню карту та відкрита до діалогу і співробітництва з країнами- партнерами, фінансовими установами з метою реалізації спільних інвестиційних проектів.

Переконаний, 9-й Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку, стане основою розвитку більш ефективного співробітництва та реалізації нових проектів для Досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

Cпікери
Організатори
Генеральні партнери
Міжнародні партнери