Про міністерство

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Міненерговугілля забезпечує формування та реалізує державну політику в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексах, а також забезпечує формування державної політики у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та теплопостачання.

Основними завданнями Міненерговугілля є:

1) забезпечення формування та реалізація державної політики у паливно-енергетичному комплексі;

2) забезпечення формування державної політики у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та теплопостачання;

3) здійснення державного управління у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки.

Міністерство у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

З 14 квітня 2016 року посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості України обіймає Ігор Насалик.

З 2017 року у Міністерстві проводиться реформа державного управління. У рамках реформи створено три директорати: Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції, Директорат викопних видів палива  та Директорат енергетичних ринків. Головна мета реформи – позбавити Міністерство невластивих функцій (управління підприємствами, функції нагляду і контролю) і залишити винятково функції із розробки державних політик відповідно до Стратегії реформування державного управління до 2020 року.